Licznik odwiedzin

Odsłon dzisiaj
Odsłon wczoraj
Odsłon w tym tygodniu
Odsłon w tym miesiącu
Odwiedziło nas
200
187
1163
6189
970461
2021-02-26 19:40

Facebook

Warsztaty filmu animowanego

PLASTYKA i MULTIMEDIA to nowa propozycja dla dzieci w wieku 7-15 lat

Na zajęciach łączymy to co analogowe z tym co cyfrowe. Młodsze dzieci tworzą krótkie filmiki – mogą ożywić ulubiony świat zabawek Lego, Pet shop’y czy inne ulubione, ale również przechodzimy z dziecmi przez różne dziedziny sztuki; malarstwo, rysunek, grafikę. Każdy nauczy się, jak zbudować napięcie, by ciekawie opowiedzieć historię i zrobić z niej swój filmik. Dzieci uczą się też m.in. co to jest storyboard (same go wykonują), kim jest reżyser, scenograf, operator; dowiedzą się kto tworzy reklamy, plakaty i inne dzieła sztuki. Podczas zajęć dzieci doświadczą rozmaitych wrażeń związanych z odkrywaniem Świata Sztuki. Na przykład swoje portrety stworzymy zarówno tuszem, jak i komputerowo używająć tabletu graficznego. Nauczymy dzieci korzystać z podstaw programów graficznych i sprzętów komputerowych w celu tworzenia sztuki, podstawą projektów sbędą również odręczne rysunki, szkice oraz warsztat manualny.

ZAŁOŻENIA 

W trakcie zajęć dzieci realizują swoje liczne animowane etiudy filmowe, uczą się operowania różnymi technikami plastycznymi, poznają też programy do tworzenia animacji filmowej itd., tworzą swoje pierwsze filmy animowane, ruchome proste gify (obrazki), doskonalą warsztat plastyczny i humanistyczny.

Swoje prace powstałe na zajęciach na koniec roku oglądamy w prawdziwym kinie na dużym ekranie :) -jest to prawdziwa premiera na której dzieci mogą pochwalic się swoimi talentami i osiągnięciami.

FILM ANIMOWANY z czym to się je i dlaczego tak smacznie

tzw. animacja to cały proces twórczy, gdzie klatka po klace rejestruje się stworzoną historię. Film Animowany uruchamia całą lawinę pomysłów i rozwija możliwości, potęguje wyobraźnię, bo tego czego nie da się do końca pokazać w realnym świecie można narysować, wyciąć ulepić bądź stworzyć z innej materii. Dodoatkową bardzo ważną rolę w animacji odgrywa dźwięk. Tego czego często nie zobaczymy możemy uslyszeć. Ten środek wyrazu jakim jest dźwięk jest nieoceniony... dźwięk i muzyka wpływa dodatkowo na naszą wyobraźnię... Film Animowany to niewątpliwie najobszerniejsza ze sztuk interdyscyplinarnych. Łączy ze sobą całą gamę środków wyrazu, przedmiotów i tematów, często posługuje się lapidarnością czyli skrótem myślowym.

To motywuje i uczy szukania nowych pomysłów i rozwiązań do precyzowania myśli. Warsztaty z filmu animowanego to inspirujący czas gdzie trudno o nudę bo tu wszystko może się zdarzyć i wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni i środków wyrazu... od dźwięków, muzyki, od plasteliny, wycinanki, rysunków, soli poprzez farby, lalki, a nawet ludzi – Tak!- bo zanimować możemy też samych siebie:)

Już dziś zapraszamy na pokaz końcowy powstałych filmów
w prawdziwym kinie!

PRZEDZIAŁ WIEKOWY — LICZBA DZIECI W GRUPIE — OGRANICZONA

Ze względu na to, że przy pracy nad filmem istotną rzeczą jest współpraca, ale też  praca indywidualna, pracujemy w małych 4-6 osobowych grupach. Inicjujemy burzę mózgów i inspirujemy się nawzajem. To bardzo ważny etap w pracy nad filmem. W ten sposób dzieci uczą się odpowiedzialności, pobudzają wzajemnie swoją wyobraźnię, poszukują wspólnych rozwiązań i motywują się wzajemnie.

  • preferowany przedział wiekowy; +7 -15 lat
  • w grupie maksymalnie 12 osób
  • podział na 3 grupy wiekowe ( 7-9) (10-12) (13-15)

HARMONOGRAM

  • 1 x w tygodniu 90 minut
  • w trakcie roku szkolnego odbywają się 32 spotkania
  • 16 spotkań: październik-luty, 16 spotkań: marzec-czerwiec/

CENNIK warsztatów filmu animowanego semestr 2017/2018

  • 1 rok nauki animacji stanowi 2 semestry łącznie 32 spotkania, 90-minutowych zajęć
  • Cenna za semestr: 750 zł —  16 zajęć (płata miesięczna: 150 zł)

Cena materiałów plastycznych i innych potrzebnych do realizacji filmu, budowy scenografii, materiałów edukacyjnych z zakresu animacji oraz sprzętu 100 zł płatne jednorazowo na początku roku.