Licznik odwiedzin

Odsłon dzisiaj
Odsłon wczoraj
Odsłon w tym tygodniu
Odsłon w tym miesiącu
Odwiedziło nas
115
233
656
532
910260
2020-06-03 21:14

Facebook

Filipińskie sztuki walki

Filipińskie Sztuki Walki w swej wielowiekowej tradycji, zawsze służyły człowiekowi w celach obronnych i zdrowotnych. Wraz z nabywaną praktyką, kształtowały się jej formy techniczne jak i taktyczne, jednak zawsze dostosowywały się do ówczesnych czasów oraz miejsca. Combat Kalaki Eskrima - oparte jest na legendarnej filipińskiej sztuce walki. Odnosi się do wielowiekowej tradycji i przekazów źródłowych mówiących o zasadach sztuk walki. Dziedzictwo to składające się z dawnych zapisów i praktyk, znakomicie uzupełnione współczesnymi osiągnięciami, jest alternatywą a zarazem znakomitym dopełnieniem dla innych dalekowschodnich sztuk walki. Celem jest jak najszybsze wyeliminowanie agresora. Program ten doskonale skonsolidował wielo poziomowy zakres praktykowania, składający się z trzech głównych filarów:

 • technik kopnięć i uderzeń
 • walki w bezpośrednim dystansie wykorzystującym przechwyty- krótkie uderzenia, dźwignie i uciski
 • walka kijem dla dorosłych analogicznie dostosowana do pozostałych

Combat – walka wręcz, zawiera innowacyjne elementy technik, poparte zaskakującą taktyką walki, która w działaniu swym przekłada się na prostotę i skuteczność. W walce uczymy wykorzystywać elementy przechwytów, kopnięć, uderzeń i dźwigni.

Kalaki - odnosi się do głębokich źródeł i tradycji sztuk walki mówiących o życiu i ochronie życia, w których szuka się nie tylko walki, lecz jak najlepszych alternatywnych rozwiązań.

Combat Kalaki to alternatywna sztuka walki, pozwalająca adeptowi uczyć sie efektywnej samoobrony, opartej na naturalnych ruchach i rytmie ludzkiego ciała, niezależnie od wieku i płci.
W pełni bezpieczne ćwiczenia pozwalają ukazać filozofie sztuki, a także podnieść stan rozwoju fizycznego i umysłowego. Mają wpływ na podniesienie własnej pewności siebie, odstresowują a także pozwalają na kontrolowane pozbycie się agresji, uczą samodyscypliny oraz poprawiają koordynacjęruchową.

 

Combat Kalaki dzieli się na:
- treningi ogólne wielopoziomowe
- treningi walki i rywalizacji sportowej
- ćwiczenia zdrowotne
- kursy obrony aktywnej dla kobiet i mężczyzn
- szkolenia dla służb mundurowych.

Do walki i rywalizacji sportowej używa sie specjalnych ochraniaczy, które chronią przed ewentualnymi urazami i pozwalają lepiej ocenić swoje błędy jak i kierunki rozwoju technicznych umiejętności. Ochraniacze stopniowo eliminują lęki i zahamowania, a tym samym pozwalają na skuteczne działanie. System ten jest postrzegany jako bardzo efektywna i skuteczna forma walki. Praktykowany jest zarówno przez policję, straż miejską, agencje ochrony oraz jednostki specjalne. Skupia wokół siebie zarówno jednostki mundurowe jak i mistrzów oraz adeptów z różnych środowisk sztuk walki.

Kto ćwiczy Combat Kalaki?

Dzięki znakomitemu połączeniu oraz wypracowaniu metod treningowych przy dużej efektywności i skuteczności działania, sztuka Combat Kalaki, dała możliwości ćwiczenia i czerpania satysfakcji różnym grupom wiekowym.

Dzieci – od 12 roku życia znakomicie trenują i bawią się w grupach dziecięcych w dostosowanych do swego wieku i programu szkoleniowego.

Młodzież - idącą z duchem czasu, wymagająca i stojąca przed nowymi wyzwaniami życiowymi gdzie zdrowie, siła, pewność siebie oraz szacunek i pokora zapewnią im lepszą przyszłość.

Kobiety i Mężczyźni – doświadczeni życiowo i rozumiejący potrzebę bezpieczeństwa jak i zdrowia, korzystają ze specjalnych technik dostosowanych do ich możliwości. W ćwiczeniach stabilizują i poprawiają pracę własnego organizmu odnajdują siły i zadowolenie.

Służby Mundurowe – narażeni na codzienne wyzwania i stres otrzymują znakomite i proste rozwiązania, w których umacniają i pogłębiają swoje umiejętności.

Ćwicząc Combat Kalaki:

 • nauczysz się rozpoznawać atak przeciwnika oraz go neutralizować
 • poznasz nowatorskie zastosowanie walki w bezpośrednim dystansie
 • swobodnie, dasz sobie radę, podczas gdy zostaniesz zaatakowany niebezpiecznym narzędziem
 • będziesz wiedział jak zachować się podczas napadu z wykorzystaniem broni palnej
 • nauczymy cię technik kopnięć i ciosów ręcznych
 • zrozumiesz zasadę walki aikido, którą znakomicie wykorzystasz w walce
 • zapoznamy cię z najnowszymi technikami interwencji, wykorzystywanych w służbach mundurowych
 • damy ci możliwość poznania filipińskiej sztuki walki
 • polepszysz swoją koncentrację i sprawność fizyczną

Treningi poprowadzi Mistrz Dominik Szostak, wielokrotny zdobywca tytułu  Mistrz Świata i Europy.